KE jep 272 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

27 Mars 2013 - 18:45      

Komisioni Evropian do të investojë 272.75 milionë euro për promovimin e bashkëpunimit rajonal midis vendeve të Ballkanit Perëndimor për vitin 2013.

Bruksel, 27 mars - Komisioni Evropian do të investojë 272.75 milionë euro për promovimin e bashkëpunimit rajonal midis vendeve të Ballkanit Perëndimor për vitin 2013.

“Këto mjete janë një lajm i mirë, marrë parasysh se bashkëpunimi rajonal është esencial për reformimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ato po ashtu i ndihmojnë rajonit që të arrijë prosperitet ekonomik dhe stabilitet politik”, ka thënë komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Füle.

Paratë do të ndahen nga Fondi i para-anëtarësimit evropian.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...