Yahoo shqyrton blerjen e Dailymotion

27 Mars 2013 - 13:17      

Yahoo është duke negociuar për blerjen e 75 për qind të hises së sajtit Dailymotion, njofton The Wall Street Journal. Ky hap gjithsesi do të përforconte përsëri pozitën e kësaj kompanie në biznesin me video të webit, posaçërisht në skenën ndërkombëtare. Nën udhëheqjen e Marisa Mayer, Yahoo është përmbajtur nga blerjes karakteristike të sajteve dhe shërbimeve të ndryshme, ndërsa WSJ njofton që Dailymotion mund të vlejë deri 300 milionë dollarë. Në dhjetor ky sajt për ndarje të videove kishte 116 milionë v

Yahoo është duke negociuar për blerjen e 75 për qind të hises së sajtit Dailymotion, njofton The Wall Street Journal. Ky hap gjithsesi do të përforconte përsëri pozitën e kësaj kompanie në biznesin me video të webit, posaçërisht në skenën ndërkombëtare. Nën udhëheqjen e Marisa Mayer, Yahoo është përmbajtur nga blerjes karakteristike të sajteve dhe shërbimeve të ndryshme, ndërsa WSJ njofton që Dailymotion mund të vlejë deri 300 milionë dollarë. Në dhjetor ky sajt për ndarje të videove kishte 116 milionë vizita unike dhe është i dyti për nga popullariteti pas YouTube. Selia e Dailymotion është në Paris.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...