Tentoi të grabiste kazinonë në Skenderaj, arrestohet

27 Mars 2013 - 12:18      

Policia në Skenderaj në orët e hershme të mëngjesit sot ka arrestuar një person, me dyshimin e bazuar se ka tentuar të kryejë një vjedhje në një lokal të lojërave të fatit.
Arrestimi i të dyshuarit është kryer pa ndonjë incident, ndërsa në posedim të dyshuarit, përkatësisht në xhepin e xhaketës së tij, policia ka identifikuar si pjesë të provave materiale një maskë, të cilën besohet se e kishte në kokë në kohën e përpjekjeve të tija për të kryer aktin kriminal.

Skenderaj, 27 mars - Policia në Skenderaj  në orët e hershme të mëngjesit sot ka arrestuar një person, me dyshimin e bazuar se ka tentuar të kryejë një vjedhje në një lokal të lojërave të fatit.

Arrestimi i të dyshuarit është kryer pa ndonjë incident, ndërsa në posedim të dyshuarit, përkatësisht në xhepin e xhaketës së tij, policia ka identifikuar si pjesë të provave materiale një maskë, të cilën besohet se e kishte në kokë në kohën e përpjekjeve të tija për të kryer aktin kriminal.

Deklarata e të dyshuarit është marrë nga hetuesit policorë  lidhur me aktivitetet e dyshuara dhe pas regjistrimit të tij në stacionin policor, me urdhër të prokurorit publik, është liruar në procedurë të rregullt.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...