Grabiten dy kazino në qendër të Elbasanit, kërkohet 33 vjeçari Altin Mehja

27 Mars 2013 - 12:11      

Dy kazino në qytetin e Elbasanit janë grabitur me armë zjarri orëve të para të së mërkurës. Për këto ngjarje policia ka shpallur në kërkim 33 vjeçarin, Altin Mehja. Hetimet e deritanishme tregojnë se Mehja ka mundur të marrë nga arkat e këtyre kazinove rreth 600 mijë lekë.

 Elbasan, 27 mars - Dy kazino në qytetin e Elbasanit janë grabitur me armë zjarri orëve të para të së mërkurës. Për këto ngjarje policia ka shpallur në kërkim 33 vjeçarin,  Altin Mehja. Hetimet e deritanishme tregojnë se Mehja ka mundur të marrë nga arkat e këtyre kazinove rreth 600 mijë lekë.

Autori e ka kryer grabitjen pa maskë, duke kërcënuar punonjësit që të zbraznin fitimet gjatë natës, raportoi abcnews.

Policia e Elbasanit ka ngritur posstblloqe dhe ka organizuar punën për kapjen e tij.

Kohët e fundit objekt i grabitjeve në Elbasan kanë qenë argjendaritë dhe lojërat e fatit.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...