Amazon përgatit Kindle Fire HD 7-inçësh edhe më të lirë?

27 Mars 2013 - 11:58      

Siç përcjell TechChrunch, Amazon së shpejti do të mund të ofrojë në treg Kindle Fire HD 7-inçësh i cili do të kushtojë vetëm 99 dollarë. Këto thashetheme janë paraqitur pasi që Amazoni uli çmimet e Fire HD aktual 8.9-inçësh në të dy versinoet (WiFi dhe LTE). Tableti i ri me buxhet të ulët do të duhej të ketë rezolucion prej 1280 x 800 pixelësh dhe do të kishte procesorin e njëjtë të TI sikurse edhe modeli aktual, bahskë me sistemin operativ Android të përshtatur. Çështja është se a mund të krijohet një produkt

Siç përcjell TechChrunch, Amazon së shpejti do të mund të ofrojë në treg Kindle Fire HD 7-inçësh i cili do të kushtojë vetëm 99 dollarë. Këto thashetheme janë paraqitur pasi që Amazoni uli çmimet e Fire HD aktual 8.9-inçësh në të dy versinoet (WiFi dhe LTE). Tableti i ri me buxhet të ulët do të duhej të ketë rezolucion prej 1280 x 800 pixelësh dhe do të kishte procesorin e njëjtë të TI sikurse edhe modeli aktual, bahskë me sistemin operativ Android të përshtatur. Çështja është se a mund të krijohet një produkt kualitativ kaq i lirë dhe a bëhet fjalë këtu për luftën e konkurrencës kundër “mafias” së lirë kineze të Android-tabletëve?

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...