Omani i dha azil politik familjes së Gaddafit

26 Mars 2013 - 12:05      

Autoritetet e Omanit u dhanë azil politik anëtarëve të familjes së ish-Liderit të Libisë, Muammar Gaddafi. Azil politik mori e veja e Muammar Gaddafi, Safia, vajza e tij - Ayesha, si dhe të bijtë - Muhamma dhe Hannibal me fëmijët e tyre. Më parë ata kanë jetuar në Algjeri, ku ua mbathën këmbëve në vitin 2011.

Muscat, 26 mars - Autoritetet e Omanit u dhanë azil politik anëtarëve të familjes së ish-Liderit të Libisë, Muammar Gaddafi. Azil politik mori e veja e Muammar Gaddafi, Safia, vajza e tij - Ayesha, si dhe të bijtë - Muhamma dhe Hannibal me fëmijët e tyre. Më parë ata kanë jetuar në Algjeri, ku ua mbathën këmbëve në vitin 2011.

"Bashkëshortja, dy djemtë, vajza e Muammar Gaddafi dhe fëmijët e tyre ndodhen në Oman që nga tetori i vitit të kaluar, - deklaroi përfaqësuesi i Qeverisë së Sulltanatit. - Ne e kemi miratuar tashmë kërkesën e tyre për azil politik, me kusht që ata nuk do të përfshihen në aktivitete politike".

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...