Reshjet e shiut përkeqësojnë situatën në Shkodër

26 Mars 2013 - 11:13      

Reshjet e dendura që kanë rënë gjatë dy ditëve të fundit kanë përkeqësuar situatën e përmbytjeve në Qarkun e Shkodrës. Krahas problemeve që ekzistonin, si përmbytje të sipërfaqeve të mëdha të tokave bujqësore, izolimi i banesave, situata është përkeqësuar edhe në qarkullimin e automjeteve. Sipas informacioneve problematike është situata në akset rrugore, Shkodër-Dajç, Shkodër-Obot dhe Shkodër-Velipojë. Sipas raportimit të Shekullit, në këto akse qarkullimi i makinave është bllokuar.

Reshjet e dendura që kanë rënë gjatë dy ditëve të fundit kanë përkeqësuar situatën e përmbytjeve në Qarkun e Shkodrës. Krahas problemeve që ekzistonin, si përmbytje të sipërfaqeve të mëdha të tokave bujqësore, izolimi i banesave, situata është përkeqësuar edhe në qarkullimin e automjeteve. Sipas informacioneve problematike është situata në akset rrugore, Shkodër-Dajç, Shkodër-Obot dhe Shkodër-Velipojë. Sipas raportimit të Shekullit, në këto akse qarkullimi i makinave është bllokuar.

Niveli i ujit në komunat Obot dhe Dajç ka arritur deri në 80 cm, ndërsa 310 banesa janë të izoluara dhe 4100 hektarë tokë janë nën ujë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...