Rapidshare tani kufizon hapësirat për shfrytëzuesit

25 Mars 2013 - 21:50      

Shërbimi shumë i popullarizuar për këmbim të fajllave dhe ruajtje online të të dhënave, Rapidshare, kurrsesi të përcaktohet se a dëshiron të luftojë kundër piraterisë dhe si. Pasi që kishte filluar të ofrojë hapësirë pa kufi në profilet pa pagesë, kjo kompani tani ka njoftuar që kjo hapësirë

Shërbimi shumë i popullarizuar për këmbim të fajllave dhe ruajtje online të të dhënave, Rapidshare, kurrsesi të përcaktohet se a dëshiron të luftojë kundër piraterisë dhe si. Pasi që kishte filluar të ofrojë hapësirë pa kufi në profilet pa pagesë, kjo kompani tani ka njoftuar që kjo hapësirë tani kufizohet në 5 GB.Ata që ruajnë më shumë se 5 GB do t’u fshihen të dhënat nëse deri më 8 prill nuk paguajnë për account Pro i cili ofron 250 GB hapësirë për 100 euro në vit ose 500 GB për 200 euro në vit. Nëse gjysmë terabajti nuk ju mjafton, me Rapidshare mund të merreni vesh edhe për hapësirë shtesë, fshirja e të dhënave ka të bëjë edhe me shfrytëzuesit Prio, në rast se ruajnë përtej limitit të tyre.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...