Mbushje pa tela përmes mbulesës së iPadit

25 Mars 2013 - 21:00      

Kërkesa e re për patentë e Apple përshkruan mënyrën me të cilën Smart Cover do të mund të shfrytëzohej për mbushje të iPadit.Kjo kërkesë e quajtur “Integrated Inductive Charging In Protective Cover” përshkruan teknologjinë për mbushje pa tela përmes mbulesës mbrojtëse adekuate

Kërkesa e re për patentë e Apple përshkruan mënyrën me të cilën Smart Cover do të mund të shfrytëzohej për mbushje të iPadit.Kjo kërkesë e quajtur “Integrated Inductive Charging In Protective Cover” përshkruan teknologjinë për mbushje pa tela përmes mbulesës mbrojtëse adekuate. Në mbulesë do të duhej të gjendeshin pajisjet induktive dhe ndoshta edhe bateria, të cilat së bashku do të ofronin energji për iPadin.

Në kërkesën për patentë e cila është dorëzuar në shtator të vitit 2011, por është publikuar vetëm tani, theksohet edhe mundësia e shfrytëzimit të energjisë diellore, gjegjësisht integrimi i paneleve solare përmes të cilave do të mbushej bateria. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...