Zona industriale nesër pesë orë pa drita

23 Mars 2013 - 11:01      

KEK sh.a. njofton se të dielën, më 24 mars, prej orës 10:00 deri në orën 15:00, në NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçet dalja 10 kV J 15 (Kampi Jordanez). Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin KFOR-i Italian, Ylli Beci, ELKOS-i, Hiberna, Termika, Kampi Jordanez dhe Kosova Sot.

Prishtinë, 23 mars - KEK sh.a. njofton se të dielën, më 24 mars, prej orës 10:00 deri në orën 15:00, në NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçet dalja 10 kV J 15 (Kampi Jordanez). Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin KFOR-i Italian, Ylli Beci, ELKOS-i, Hiberna, Termika, Kampi Jordanez dhe Kosova Sot.

Shkyçja bëhet me kërkesën e  kompanisë Bechtel&Enka, për shkak të punimeve në autostradën Morinë-Merdar.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...