Për shkak të motit mbyllet dogana e Qafë-Thanës

16 Mars 2013 - 11:28      

Njoftohet se për shkak të reshjeve është bllokuar puna e doganës në Qafë-Thanë, pikëkalimin kufitar midis Shqipërisë e Maqedonisë. Siç raporton abcnews, pala maqedonase nuk lejon asnjë mjet të kalojë nëpërmjet kësaj dogane.

Qafë-Thanë, 16 mars – Njoftohet se për shkak të reshjeve është bllokuar puna e doganës në Qafë-Thanë, pikëkalimin kufitar midis Shqipërisë e Maqedonisë. Siç raporton abcnews, pala maqedonase nuk lejon asnjë mjet të kalojë nëpërmjet kësaj dogane.

Pala maqedonase nisur nga moti i vështirë me reshje bore, nuk lejon asnjë mjet të kalojë nëpërmjet kësaj dogane, thotë njoftimi.

Për këtë vendim është njoftuar edhe Policia Kufitare shqiptare në Qafë Thanë.

Edhe mjetet me destinacion nga Shqipëria drejt Maqedonisë nuk janë lejuar të kalojnë deri në një urdhër të ri.

Rrugët në tokën maqedonase nuk janë në gjendje për t’u qarkulluar.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...