Peja të hënën një orë pa energjie elektrike

16 Mars 2013 - 09:24      

KEK sh.a. njofton se të hënën, më 18 mars, prej orës 12:00 deri në orën 13:00 do të ketë shkyçje totale të nënstacionit NS 35/10 kV Peja II.

Prishtinë, 16 mars - KEK sh.a. njofton se të hënën, më 18 mars, prej orës 12:00 deri në orën 13:00 do të ketë shkyçje totale të nënstacionit  NS 35/10 kV Peja II.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Pionerët, Muharrem Shala, Sanitasi, Vllaznim-bashkimi, 17 Nëntori, 2 Korriku, lagjet Jarina dhe Asllançeshma, Spitali, Gjimnazi, Kisha Ortodokse, Kfori italian, Kisha Katolike, Ambulanca stomatologjike, Dukagjini 1, Dukagjini 2, Llazi, Shtupeqi i Madh,  Reka e Allagës, Llotova, Pepaj, Koshutan, Shkreli, Dugaivë, Bogë, Stankaj, Hagjaj, Kuqishta, Guri i Kuq, Drelaj, Unior Aqua Drelaj, Drelaj, Fabrika e djathit, Malaj dhe Shtupeqi i Vogël.

Shkyçja bëhet me qëllim të rregullimit të kulmit të nënstacionit NS 35/10 kV Peja II (për shkak të depërtimit të ujit pas shiut në stabilimentet e nënstacionit).

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...