Fullani: Norma bazë e interesit në Shqipëri, e pandryshuar

27 Shkurt 2013 - 18:02      

Guvernatori i BSH-së, Ardian Fullani, ka thënë se norma bazë e interesit do mbetet e pandryshuar.

Tiranë, 27 shkurt - Guvernatori i BSH-së, Ardian Fullani,  ka thënë se norma bazë e interesit do mbetet e pandryshuar.

Këto deklarata Fullani i bëri gjatë analizës mujore të Bankës së Shqipërisë, ku tha se norma bazë e interesit do mbetet e pandryshuar, do vazhdojë të jetë 3,75%.

Sipas Fullanit, aktiviteti ekonomik pritet të jetë i dobët edhe në vitin 2013. “Rritja e ekonomisë do të jetë e kushtshtëzuar nga tregu global”, tha ai, transmeton Shekulli online.

Guvernatori parashikoi më tej se, “presionet inflacioniste do të jenë të ulëta”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...