Twitter, Tumblr dhe Pinterest : Rrezikohet privatësia

27 Shkurt 2013 - 17:56      

Shërbimi për përkrahje teknike Zendesk ka publikuar në blogun e vet që ëshët hackuar, dhe që janë rrezikuar disa prej klientëve të tyre të mëdhenj – Twitter, Tumblr dhe Pinterest. Në këtë post Zendesk thotë që një hacker ka arritur të ketë qasje në informatat për përkrahje teknike, por që problemi më pas është rregulluar.

Shërbimi për përkrahje teknike Zendesk ka publikuar në blogun e vet që ëshët hackuar, dhe që janë rrezikuar disa prej klientëve të tyre të mëdhenj – Twitter, Tumblr dhe Pinterest. Në këtë post Zendesk thotë që një hacker ka arritur të ketë qasje në informatat për përkrahje teknike, por që problemi më pas është rregulluar. Dyshohet që hackeri ka marrë e-mail adresat dhe porositë e shfrytëzusve të cilët kishin kërkuar përkrahje teknike, kështu që Twitter, Tumblr dhe Pinterest kanë dërguar e-maila me vërejtjet për shfrytëzuesit të cilët mund të jenë të rrezikuar.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...