Spanjollët: FIFA “luan” me futbollin e Kosovës

27 Shkurt 2013 - 17:52      

Mediat spanjolle akuzojnë FIFA-n se po luan lojë të dyfishtë me futbollin kosovar. Kështu vlerëson faqja e njohur spanjolle superdeporte. es, e cila ia ka kushtuar një rast të veçantë rastit të futbollit kosovar, i cili vazhdon të mbetet i izoluar tashme e 13 vjet pas luftës, transmeton Shekulli online.

Mediat spanjolle akuzojnë FIFA-n se po luan lojë të dyfishtë me futbollin kosovar. Kështu vlerëson faqja e njohur spanjolle superdeporte. es, e cila ia ka kushtuar një rast të veçantë rastit të futbollit kosovar, i cili vazhdon të mbetet i izoluar tashme e 13 vjet pas luftës, transmeton Shekulli online. Gjithnjë sipas kësaj uebfaqeje, me hapat të cilat po lëviz shtëpia e futbollit botëror, ëndrra e drejtuesve të futbollit kosovar për t’u futur në ombrellën e FIFA-s dhe UEFA-s mund të zgjasë. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...