Në Shkup në ditën e pavarësisë së Kosovës, ‘Dita e Plisit’

15 Shkurt 2013 - 15:43      

Me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, Lëvizja Qytetare ZGJOHU! organizon akademinë solemne “Dita e Plisit” që do të mbahet ditën e diell, më 17 shkurt 2013, me fillim në ora 19:00 në Teatrin Shqiptar në Shkup.

Shkup, 15 shkurt - Me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, Lëvizja Qytetare ZGJOHU! organizon akademinë solemne “Dita e Plisit” që do të mbahet ditën e diell, më 17 shkurt 2013, me fillim në ora 19:00 në Teatrin Shqiptar në Shkup.

Mysafirë nderi i këtij manifestimi do të jetë djali i komandantit legjendar të UÇK, Adem Jashari, z. Lulzim Jashari.

Programi kulturor do të begatohet me pjesëmarrjen e korit të Liceut Artistik “Jordan Misja” nga Tirana si dhe pikë të tjera artistike, përfshirë edhe ndarjen tradicionale të plisave.  

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...