Pensionet e Serbisë vetëm atyre që njohin ligjet e saj

15 Shkurt 2013 - 09:32      

Mediet serbe raportojnë sot se Serbia do t’ua paguajë pensionet vetëm atyre që i pranojnë ligjet e saj.
Bëhet e ditur se Qeveria e Serbisë ka përgatitur planin për pagesën e pensioneve në Kosovë, mirëpo ajo deklarohet se nga kjo e drejtë do të mund të përfitojnë vetëm ata qytetarë që pranojnë ligjet e Serbisë.

Beograd, 15 shkurt -  Mediet serbe raportojnë sot se Serbia do t’ua paguajë pensionet vetëm atyre që i pranojnë ligjet e saj.

Bëhet e ditur se Qeveria e Serbisë ka përgatitur planin për pagesën e pensioneve në Kosovë, mirëpo ajo deklarohet se nga kjo e drejtë do të mund të përfitojnë vetëm ata qytetarë që pranojnë ligjet e Serbisë.

Siç njofton B92, kjo vlen edhe për ata që nuk kanë marrë pensione nga institucionet e Kosovës.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...