Emrat e rrugëve gabimisht edhe në kryeqytet

12 Shkurt 2013 - 10:38      

Megjithëse Komuna e Prishtinës pati premtuar se do t`i përmirësojë gabimet në tabelat me emërtime rrugësh në kryeqytet, kjo nuk ka ndodhur në të gjitha rastet. Emri i njërës nga rrugët në qendër të Prishtinës është i shkruar gabimisht.

Prishtinë, 12 shkurt- Megjithëse Komuna e Prishtinës pati premtuar se do t`i përmirësojë gabimet në tabelat me emërtime rrugësh në kryeqytet, kjo nuk ka ndodhur në të gjitha rastet. Emri i njërës nga rrugët në qendër të Prishtinës është i shkruar gabimisht.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...