Shqipëria: Tri vendkalime të reja kufitare me fqinjët

6 Shkurt 2013 - 21:41      

Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë miratoi sot vendime për hapjen e tri pikave të përbashkëta të kalimit ndërkufitar.

Tiranë, 6 shkurt - Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë miratoi sot vendime për hapjen e tri pikave të përbashkëta të kalimit ndërkufitar. U miratua vendimi për hapjen e pikës së përbashkët të kalimit ndërkufitar në Trebisht, të rrethit të Bulqizës, në kufirin tokësor me Republikën e Maqedonisë, pastaj për hapjen e pikës së përbashkët të kalimit kufitar në Grabon, të rrethit të Malësisë së Madhe, si dhe të pikës së kalimit ndërkufitar në Çerem, të rrethit të Tropojës, në kufirin shtetëror tokësor me Republikën e Malit të Zi, raporton agjencia Ina.

Hapja e këtyre pikave të përbashkëta të kalimit ndërkufitar lehtëson lëvizjen e lirë të shtetasve në të dyja anët e kufirit dhe forcon kontrollin ndaj shtetasve dhe mjeteve që kalojnë kufirin. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...