Shqiptarët në Chicago shënojnë 5-vjetorin e pavarësisë

3 Shkurt 2013 - 20:26      

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois, me seli në Chicago, me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës do të organizojë dy aktivitete. Në komunikatën për mediume thuhet se aktiviteti i parë do të jetë ngritja e flamurit të Kosovës në qendër të Chicagos, më 15 mars

Chicago, 3 shkurt - Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois, me seli në Chicago, me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës do të organizojë dy aktivitete. Në komunikatën për mediume thuhet se aktiviteti i parë do të jetë ngritja e flamurit të Kosovës në qendër të Chicagos, më 15 mars, i cili do të valojë deri të dielën, më 17 shkurt, kur do të mbahet edhe një program i shkurtër kulturor-artistik.

Më 16 shkurt, ndërkaq, do të organizohet një mbrëmje festive, ku do të paraqiten këngëtarët Yllka Kuçi, Rovena Stefa dhe Ismet Bexheti.

Ju faleminderit,

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...