Presidentja Jahjaga u kthye nga vizita në Gjermani

3 Shkurt 2013 - 19:59      

Presidentja Atifete Jahjaga u kthye sot nga vizita në München të Gjermanisë, ku mori pjesë në Konferencën e 49-të për Siguri.Gjatë pjesëmarrjes në konferencë, në të cilën

Prishtinë, 3 shkurt - Presidentja Atifete Jahjaga u kthye sot nga vizita në München të Gjermanisë, ku mori pjesë në Konferencën e 49-të për Siguri.Gjatë pjesëmarrjes në konferencë, në të cilën ishin edhe shumë liderë shtetesh dhe personalitete të shquara nga e gjithë bota, presidentja e Kosovës zhvilloi një varg takimesh të rëndësishme.

Jahjaga zhvilloi një takim me zëvendëspresidentin e SHBA-së, Joseph Biden, me të cilin diskutoi një varg çështjesh të rëndësishme. Ajo bashkëbisedoi me përfaqësuesen e lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, presidentin e Konfederatës së Zvicrës, Ueli Maurer, sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier, ish-sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Javier Solana, kongresisten amerikane dhe drejtoreshë e Qendrës Woodrow Wilson, Jane Harman, ish-zëvendësndërmjetësin e OKB-së për statusin e Kosovës, Albert Rohan.

Po kështu, zonja Jahjaga zhvilloi takime edhe me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Mirosllav Llajçak, Presidentin e Kroacisë, Ivo Josipoviq, ministrin e punëve të Jashtme të Turqisë, Ahmet Davutoglu, si dhe zyrtarë të tjerë të lartë, pjesëmarrës në këtë konferencë.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...