Reina i fali një pikë M. Cityt të zbehtë

3 Shkurt 2013 - 19:54      

Derbi i xhiros së 25-të të Premier League përfundoi pa fitues, pasi Manchester City dhe Liverpool luajtën baras 2:2, kurse futbollistët e Tottenhamit kthehen në shtëpi të buzëqeshur pas fitores së vështirë si mysafir të West Bromwichit, me golin e shënuar nga Gareth Bale. Ndonëse

Prishtinë, 3 shkurt - Derbi i xhiros së 25-të të Premier League përfundoi pa fitues, pasi Manchester City dhe Liverpool luajtën baras 2:2, kurse futbollistët e Tottenhamit kthehen në shtëpi të buzëqeshur pas fitores së vështirë si mysafir të West Bromwichit, me golin e shënuar nga Gareth Bale. Ndonëse mysafir, Liverpooli e nisi takimin e sotëm në stadiumin Itihad, me sulme të furishme, pati tri raste shumë të mira për gol, por ishte City ai që dënojë dështimet e Liverpoolit dhe të fitojë një pikë megjithë lojën e zbehtë të treguar para tifozëve të vet.

Golin e parë për vendësit e shënoi Xheko në minutën e 23-të, kurse barazoi gjashtë minuta më vonë (29) Sturrtidge, i cili nuk e festoi golin e tij pasi tre vjet rresht ka bartur fanellën e Cityt.

Loja më e mirë e Liverpoolit u kurorëzua në minutën e 73-të, kur kapiteni Steven Gerard tundi rrjetin e vendësve nga distanca prej 25 metrave.

Mirëpo, që gjithçka të përfundojë keq për mysafirët u përkujdes portieri i tyre, Reina, i cili bëri një gabim katastrofal, duke dalë te vija e 16-metrave, gjë që e shfrytëzoi Aguerro dhe e barazoi rezultatin në 2:2.

Rezultatet e javës së 25-të:

WBA             -       Tottenham              0:1

M. City          -       Liverpool               2:2

QPR              -       Norwich                 0:0

Arsenal         -       Stoke C.                  1:0

Everton         -       Aston Villa             3:3

Newcastle     -       Chelsea                   3:2

Reading         -       Sunderland             2:1

West Ham     -        Swansea                1:0

Wigan            -       Sauthempton         2:2

Fulham          -       M. United              0:1

Në tabelë prin M. United me 63 pikë, para rivalit lokal M. City me 53, Chelseat me 46, Tottenhamit me 45, Evertonit me 42, Arsenalit me 41 dhe Liverpoolit në pozitën e shtatë me 36 pikë.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...