Njëshekullori nuk dëshiron të pensionohet

3 Shkurt 2013 - 17:45      

Ndonëse i ka mbushur 100 vjet, britanikut Jim Clementsit as që i shkon mendja të pensionohet. Ai ishte pensionuar para 30 vjetëve, mirëpo për shkak të monotonisë vendosi të punësohet sërish.Clementsit tash ka filluar të punojë dy herë në javë në një firmë të sistemeve të alarmit, në krahinën angleze Essex.

Ndonëse i ka mbushur 100 vjet, britanikut Jim Clementsit as që i shkon mendja të pensionohet. Ai ishte pensionuar para 30 vjetëve, mirëpo për shkak të monotonisë vendosi të punësohet sërish.Clementsit tash ka filluar të punojë dy herë në javë në një firmë të sistemeve të alarmit, në krahinën angleze Essex.

Detyrat e tij në këtë vend të punës janë të rregullojë dokumentacionin, të lajmërohet në telefon, si dhe të fotokopjojë materiale të ndryshme,.

“Jim është i pabesueshëm. Ende punon dy herë në javë. Të gjithë ata që e shohin për herë të parë nuk mund të besojnë se ai i ka 100 vjet”, deklaroi për gazetën „Mirror“ një kolege e tij e punës, transmeton Albinfo.

Kolegët e tij të punës thonë se atij i pëlqen t’iu ndihmojë të tjerëve, ndërsa koleget thonë që ai di edhe të flirtojë.

Ky 100-vjeçar, i cili 19 vjet më parë ka mbetur i ve, merret me sport dhe është shumë i lëvizshëm për moshën që ka.

Kur nuk ndodhet në punë, Clements shkon në peshkim, ose punon në kopshtin e tij.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...