McLaren prezantoi bolidin e ri

31 Janar 2013 - 16:46      

Ekipi McLaren ka prezantuar bolidin e ri, me të cilin do të marrë pjesë në edicionin e sivjetmë të garës Formulës 1.

Londër, 31 janar – Ekipi McLaren ka prezantuar bolidin e ri, me të cilin do të marrë pjesë në edicionin e sivjetmë të garës Formulës 1.

Me 31 janar ekipi anglez feston 50-vjetorin e garimit dhe në këtë datë të veçantë për skuadrën anglezët e prezantuan McLarenin e 2013-ës.

Lider i McLarenit sivjet do të jetë Jenson Button, ndërsa përkrah do të ketë ngasësin e ri të ekipit, meksikanin Sergio Perez, transmeton KTV.

Testet e para zyrtare me bolidin e ri ngasësit do t’i bëjnë në javën e ardhshme, në shtegun e Herezit në Spanjë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...