Zyrtare: Valdet Rama në Valladolid

31 Janar 2013 - 16:41      

Futbollisti Valdet Rama do t’i bashkohet skuadrës spanjolle Real Valladolid.

Prishtinë, 31 janar - Futbollisti Valdet Rama do t’i bashkohet skuadrës spanjolle Real Valladolid.

Si njofton KTV-ja, sulmuesi 25 vjeçar nga Mitrovica largohet nga Orebro për ta vazhduar karrierën në Primera Division. Ai mund të luajë në të dy krahët, megjithatë pozita e tij e preferuar është në anën e majtë, kurse angazhimi në ekipin e Valladolidit do të jetë deri në fund të këtij edicioni. Nëse me paraqitjet e tij bind drejtuesit e klubit spanjoll, atëherë Rama do ta vazhdojë qëndrimin në Pucela.

Rama do t’i bashkohet ekipit në fillim të javës së ardhshme, ndërkaq te skuadra e re do të bartë numrin 23.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...