Ilir Tafa sërish në një projekt të madh filmik

31 Janar 2013 - 16:15      

Pas përfundimit të suksesshëm të sezonit të xhirimeve në serinë “Lud, zbunjen, normalan”, në Bosnjë, për aktori Ilir Tafa sërish vjen një ofertë nga skena filmike jashtë vendit.

Prishtinë, 31 janar - Pas përfundimit të suksesshëm të sezonit të xhirimeve në serinë “Lud, zbunjen, normalan”, në Bosnjë, për aktori Ilir Tafa sërish vjen një ofertë nga skena filmike jashtë vendit. Ai do të angazhohet në një projekt filmik, në të cilin janë përfshirë produksione filmike nga Kroacia, Bosnja dhe Serbia. Producenti i filmit, Davor Pushiq thotë se ky projekt synon të shkelë edhe arenën ndërkombëtare, ndërsa në kastën e aktorëve të këtij projekti, krahas emrave të njohur të artit skenik, do të jetë edhe Ilir Tafa.

Pushiq ka treguar se tashmë ka nënshkruar kontratën për angazhim me aktorin Tafa, ndërsa ky i fundit i ka filluar përgatitjet për rolin që i është besuar.

Xhirimet e filmit do të fillojnë në muajin maj, ndërsa filmi do të xhirohet në Zagreb, Sarajevë, Beograd e Podgoricë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...