Prapë konkurs për anëtarët e Bordit të RTK-së

30 Janar 2013 - 13:44      

Konkursi për anëtarët e Bordit të RTK-së do të rihapet sërish për shkak se as në votimin e sotëm në Kuvend asnjëri nga kandidatët nuk ka marrë numrin e mjaftueshëm të votave. Nga 106 deputetët që ishin prezentë në sallë, 47 kanë votuar për Mustafë Halilin dhe 20 për Blerta Zeqirin.

Prishtinë, 30 janar - Konkursi për anëtarët e Bordit të RTK-së do të rihapet sërish për shkak se as në votimin e sotëm në Kuvend asnjëri nga kandidatët nuk ka marrë numrin e mjaftueshëm të votave. Nga 106 deputetët që ishin prezentë në sallë, 47 kanë votuar për Mustafë Halilin dhe 20 për Blerta Zeqirin. 

39 vota kanë qenë të pavlefshme. Konkursi do të përsëritet edhe për anëtarët e Këshillit të Komisionit të Pavarur të Mediave pasi kryeparlamentari Jakup Krasniqi bëri të ditur se asnjëri prej dy kandidatëve nga komuniteti shqiptar nuk ka marrë votat e mjaftueshme. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...