"Qipro kurrë nuk do të njohë Kosovën"

30 Janar 2013 - 13:13      

Ministri qipriot i pjesës veriore Lukas Luka i ka htënë kryetrari të Qeverisë serbe Rasim Lajiqit se qëndrimi i Qipros është se kurrë nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës, transmeto Beta e Beogradit.

Beograd, 30 janar – Ministri qipriot i pjesës veriore  Lukas Luka i ka htënë kryetrari të Qeverisë serbe Rasim Lajiqit se qëndrimi i Qipros është se kurrë nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës, transmeto Beta e Beogradit.

Lajiq e ka falënderuar Qeverinë qipriote  për këtë qëndrim.

Në Beograd po qëndron edhe kryetar qipriot Dimitris Hristofjas. Ai pritet të ketë takime me kryetarin serb Nikoliq dhe me kryeministrin Daçiq. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...