Klinsmann: Kupa e botës të kthehet në shtëpinë e saj

30 Janar 2013 - 11:58      

Sulmuesi legjendar i Gjermanisë Jurgen Klinsmann ka thënë se Federata e Futbollit të Anglisë e meriton që të organizojë një kampionat botëror për nder të historisë së saj 150 vjeçare.
“Nëse ndonjë federatë e meriton organizimin e kupës së botës, ajo do të duhej të ishte Anglia”, ka thënë ai. “Federata e futbollit të Anglisë qëndron në bazë të traditës, në bazë të historisë, ajo ka ekzistuar pasi që kanë qenë shumë e drejtë, e sinqertë”.

Sulmuesi legjendar i Gjermanisë Jurgen Klinsmann ka thënë se Federata e Futbollit të Anglisë e meriton që të organizojë një kampionat botëror për nder të historisë së saj 150 vjeçare.

“Nëse ndonjë federatë e meriton organizimin e kupës së botës, ajo do të duhej të ishte Anglia”, ka thënë ai. “Federata e futbollit të Anglisë qëndron në bazë të traditës, në bazë të historisë, ajo ka ekzistuar pasi që kanë qenë shumë e drejtë, e sinqertë”.

Në një intervistë për nder të shënimit të 150 vjetorit të Federatës së Futbollit të Anglisë, ish - sulmuesi i Tottenhamit ka thënë se ka shumë kujtime të mira nga Anglia.

“Kur flisni për futbollin në Angli, ju flisni për momentet dhe atmosferën në stadium, mënyra se si i këndojnë këngët, tensioni këto janë gjëra që në shtetet tjera nuk i përjeton”, ka thënë Klinsman. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...