Pranohet oferta e Chelseat për Jack Butland

30 Janar 2013 - 11:15      

Birmingham City ka pranuar ofertën e Chelseat prej 3.5 milionë funteve për portierin e talentuar anglez, Jack Butland.

Londër, 30 janar- Birmingham City ka pranuar ofertën e Chelseat prej 3.5 milionë funteve për portierin e talentuar anglez, Jack Butland.

Portieri, 19 vjeç është kërkuar nga Chelsea si zëvendësim i Petr Cech, që do të mungojë edhe në ndeshjen e sotme kundër Readingut për shkak të një lëndimi.

Liverpool ka qenë favorit për të transferuar Butland porse ata nuk kanë bërë ende ndonjë ofertë.

Agjenti i portierit, Gary Mellor ka konfirmuar për Thesun se oferta e Chelseat nga ana e Birmingham Cityt është pranuar.

“Chelsea tani është duke biseduar për kushtet personale me Jack. Në këtë moment janë të vetmit që kanë dërguar ofertë për të”, ka thënë ai.

Everton dhe Fulham gjithashtu kanë qenë të interesuara për portierin, i cili bëri debutimin për ekipin kombëtar të Anglisë vitin e kaluar në ndeshjen kundër Italisë.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...