Suedia për kthimin vizave Serbisë dhe rajonit

30 Janar 2013 - 10:55      

Ministri suedez për migracion dhe politikë të azilit Tobias Bilstrom është pajtuar që sërish ë vihen viza për qytetarë të rajonit, përfshirë dhe Serbinë dhe për këtë ai i ka njoftuar qeveritë e vendeve të Bashkimit Evropian
Bilstrom përpiqet që qytetarëve të Serbisë, Shqipërisë, B e H, Maqedonisë dhe Malit të Zi t’iu vihen sërish vizat dhe vlerësojnë se është e pamundur që mijëra persona nag Serbia dhe vendet fqinje të kërkojnë azil në Suedi, shkruan gazeta "SidSvenskan".

Stokholm, 30 janar – Ministri suedez për migracion dhe politikë të azilit Tobias Bilstrom është pajtuar që sërish ë vihen viza për qytetarë të rajonit, përfshirë dhe Serbinë dhe për këtë ai i ka njoftuar qeveritë e vendeve të Bashkimit Evropian

Bilstrom përpiqet që qytetarëve të Serbisë, Shqipërisë, B e H, Maqedonisë dhe Malit të Zi t’iu vihen sërish vizat dhe vlerësojnë se është e pamundur që mijëra persona nag Serbia dhe vendet fqinje të kërkojnë azil në Suedi, shkruan gazeta "SidSvenskan".

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...