Sërfisti nga Hawaii kapi dallgën 30 metërshe

30 Janar 2013 - 10:36      

Sërfisti nga Hawaii, Garrett McNamara, theu rekordin botëror të vendosur nga ai vetë. Sportisti është ngritur dhe ka rrëshqitur me dërrasën e tij mbi një valë gjigante prej 30 metrash në brigjet e Portugalisë.

Lisbonë, 30 janar - Sërfisti nga Hawaii, Garrett McNamara, theu rekordin botëror të vendosur nga ai vetë. Sportisti është ngritur dhe ka rrëshqitur me dërrasën e tij mbi një valë gjigante prej 30 metrash në brigjet e Portugalisë.

"Ai u ngrit mbi kreshtën e dallgës më të madhe që më kanë zënë sytë ndonjëherë. Kjo ishte një pamje me të vërtetë spektakolare, fantastike. Shumica e njerëzve do të frikësoheshin, por Garrett McNamara e mbajti situatën nën kontroll", - tha një shok i sërfistit. Rekordi i mëparshëm në sportin e rrëshqitjes me dërrasë sërfi në valët më të larta është vendosur gjithashtu në brigjet e Portugalisë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...