Django Unchained mbledh fonde për transplantim

30 Janar 2013 - 10:17      

Regjisori Quentin Tarantino dhe yjet e filmit të tij të njohur vestern Django Unchained kanë shitur kllapën e filmit të nënshkruar për të mbledhur para për një islandez, i cili është duke u përgatitur për t’iu nënshtruar një transplantimi të dyfishtë të dorës.
Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson dhe Kerry Washington dhe Tarantino kanë nënshkruar kllapën e filmit dhe ia kanë dorëzuar Gudmundur Felix kur kishin dëgjuar për përpjekjet e tij për të mbledhur fonde.

Regjisori Quentin Tarantino dhe yjet e filmit të tij të njohur vestern Django Unchained kanë shitur kllapën e filmit të nënshkruar për të mbledhur para për një islandez, i cili është duke u përgatitur për t’iu nënshtruar një transplantimi të dyfishtë të dorës.

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson dhe Kerry Washington dhe Tarantino kanë nënshkruar kllapën e filmit dhe ia kanë dorëzuar Gudmundur Felix kur kishin dëgjuar për përpjekjet e tij për të mbledhur fonde.

Kllapa e veçantë filmike ka shkuar në një ankandin e uebsajtit eBay.com dhe është shitur 2,700 funte për Feliksin, i cili është duke u shpërngulur nga Islanda në Francë për të pritur operacionin e tij.

Fox ka ndarë lajmin në “Twitter” duke shkruar: “I gëzuar, që kam ndihmuar.”

Historia e Felixit është duke u xhiruar nga ekipi i filmit për dokumentarin me emrin “Duart e reja”, i cili do jetë gati vitin e ardhshëm.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...