Botërori edhe 500 ditë, stadiumet "askund"

30 Janar 2013 - 10:09      

Kur kanë mbetur edhe 500 ditë deri te fillimi i Kampionatit Botëror "Brazili 2014", FIFA ka paralajmëruar organizatorët se nuk do të lejojnë më shtyrje të datave për rregullimin e stadiumeve dhe infrastrukturës së nevojshme.
Botërori "Brazili 2014" dhe më pas Lojërat Olimpike "Rio 2016" do të vënë në sprovë Brazilin, që synon të bëhet një vend i zhvilluar. Por, shtyrja e përfundimit të ndërtimeve të stadiumeve, hoteleve e aeroporteve për të pranuar më shumë se gjysmë milioni tifozë të futbollit, mund ta shndërrojë këtë ngjarje në dështim total.

Brazili, 30 janar - Kur kanë mbetur edhe 500 ditë deri te fillimi i Kampionatit Botëror "Brazili 2014", FIFA ka paralajmëruar organizatorët se nuk do të lejojnë më shtyrje të datave për rregullimin e stadiumeve dhe infrastrukturës së nevojshme.

Botërori "Brazili 2014" dhe më pas Lojërat Olimpike "Rio 2016" do të vënë në sprovë Brazilin, që synon të bëhet një vend i zhvilluar. Por, shtyrja e përfundimit të ndërtimeve të stadiumeve, hoteleve e aeroporteve për të pranuar më shumë se gjysmë milioni tifozë të futbollit, mund ta shndërrojë këtë ngjarje në dështim total.

(Më gjerësisht sot në “Koha Ditore”)

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...