Forma e Messit dhe e Ronaldos paralajmëron një super "El Clasico"

30 Janar 2013 - 09:54      

Lionel Messi e Cristiano Ronaldo pritet të kenë fjalën kryesore në "El Clasicon" e parë për sivjet ndërmjet Real Madridit e Barcelonës në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Si Messi ashtu edhe Ronaldo kohët e fundit po kalojnë formë të jashtëzakonshme. Messi në fundjavë shënoi katër gola në fitoren e Barçës, kurse Ronaldo shënoi tre gola për 10 minuta në fitoren e Realit.

Madrid, 30 janar - Lionel Messi e Cristiano Ronaldo pritet të kenë fjalën kryesore në "El Clasicon" e parë për sivjet ndërmjet Real Madridit e Barcelonës në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Si Messi ashtu edhe Ronaldo kohët e fundit po kalojnë formë të jashtëzakonshme. Messi në fundjavë shënoi katër gola në fitoren e Barçës, kurse Ronaldo shënoi tre gola për 10 minuta në fitoren e Realit.

Ndeshja mes Realit e Barcelonës do të zhvillohet sot (21:00) në stadiumin "Santiago Bernabeu".

Messi në 16 ndeshjet e fundit, ku ishte titullar në të gjitha garat, ka shënuar gola, kurse Ronaldo gjatë këtij muaji ka regjistruar dhjetë gola dhe dy "hat-tricka".

Barcelona aktualisht po mbizotëron në La Liga, pasi ka 15 pikë më shumë se Reali, që do të mundohet ta shpëtojë këtë edicion, duke e kërkuar trofeun e Kupës.

(Më gjerësisht sot në “Koha Ditore”)

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...