Vriten dy shtetas të Kosovës në Gjermani

30 Janar 2013 - 09:21      

Në Neumarkt të Gjermanisë dyshohet se janë vrarë dy kosovarë, derisa një tjetër është i plagosur. Dy viktimat janë therur me thikë. Në një komunikatë për media policia e qytetit të Regensburgut nuk ka publikuar identitetin e viktimave ndonëse e ka konfirmuar vrasjen. Sipas policisë gjermane, i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë dhe është 43 vjeç. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e pasdites, dhe ka shqetësuar dukshëm lagjen ku banonin kosovarët.
Burimet nga Gjermania i kanë thënë Kohavisionit se viktimat ja

Neumarket, 30 janar - Në Neumarkt të Gjermanisë dyshohet se janë vrarë dy kosovarë, derisa një tjetër është i plagosur. Dy viktimat janë therur me thikë. Në një komunikatë për media policia e qytetit të Regensburgut nuk ka publikuar identitetin e viktimave ndonëse e ka konfirmuar vrasjen. Sipas policisë gjermane, i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë dhe është 43 vjeç. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e pasdites, dhe ka shqetësuar dukshëm lagjen ku banonin kosovarët.

Burimet nga Gjermania i kanë thënë Kohavisionit se viktimat janë B.R dhe R.R, babë e bir.  Po hetohet për të mësuar nëse personi i plagosur ka shkaktuar vdekjen e dy të tjerëve.  

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...