Apple zbulon iPad të ri

30 Janar 2013 - 08:41      

Kompania Apple ka zbuluar iPad-in e ri, i cili do të ketë memorie dy herë më të madhe se modeli i deritanishëm.
Tableta e re do të ketë

Kompania Apple ka zbuluar iPad-in e ri, i cili do të ketë memorie dy herë më të madhe se modeli i deritanishëm.

Tableta e re do të ketë kapacitet prej 128 gigabajtësh, ndërsa pjesa tjetër mbetet e njëjtë me modelin paraprak.

Zyrtarë të kompanisë kanë bërë të ditur se ajo do të dalë në shitje më 5 shkurt.

Apple ka shitur mbi 120 milionë iPad-e, që nga dalja e tyre në prill të vitit 2010.

irade-et e fundit me 16, 32 dhe 64 gigabajt mbesin në dispozicion.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...