Nokia, në plus

29 Janar 2013 - 22:04      

Nga Nokia më herët këtë muaj kanë publikuar se si për tremujorin fundit të 2012 presin rezultate më të mira sesa janë parashikuar më herët. Tani janë publikuar edhe të dhënat zyrtare.Prodhuesi finlandez i telefonave pas gjashtë tremujorëve me rend në të cilat janë shënuar humbje të mëdha, por edhe miliarda euro humbje, më në fund ka përfunduar tremujor

Nga Nokia më herët këtë muaj kanë publikuar se si për tremujorin fundit të 2012 presin rezultate më të mira sesa janë parashikuar më herët. Tani janë publikuar edhe të dhënat zyrtare.Prodhuesi finlandez i telefonave pas gjashtë tremujorëve me rend në të cilat janë shënuar humbje të mëdha, por edhe miliarda euro humbje, më në fund ka përfunduar tremujorin në plus. Në tremujorin e fundit kompania më 2012 ka shënuar rritje në lartësi prej 439 milionë eurosh. Të ardhurat totale të krijuara gjatë tremujorit kanë qenë diçka më shumë se tetë milionë euro.

Sa i përket shitjes së pajisjeve kompania ka shitur 4.4 milionë Lumia. Megjithatë, pjesën më të madhe të “shërimit” të Nokias ka meritë biznesi i mirë i Nokia Siemens Networks. Kompania gjatë tërë vitit ka shënuar humbje në lartësinë prej 2.3 miliardë eurosh.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...