Ekstradohet drejt Milanos 51- vjeçari shqiptar

29 Janar 2013 - 17:38      

Interpol Tirana ka ekstraduar sot nëpërmjet aeroportit “Nënë Tereza” drejt Italisë, shtetasin shqiptar, Gjovalin Shan Guri, 51 vjeç, lindur në Shkodër.Ky shtetas, akuzohet nga autoritete italiane se në vitin 2003, në bashkëpunim me shtetas të tjerë shqiptarë kanë marrë pjesë në fshehjen dhe

Tiranë, 29 janar - Interpol Tirana ka ekstraduar sot nëpërmjet aeroportit “Nënë Tereza” drejt Italisë, shtetasin shqiptar, Gjovalin Shan Guri,  51 vjeç, lindur në Shkodër.Ky shtetas, akuzohet nga autoritete italiane se në vitin 2003, në bashkëpunim me shtetas të tjerë shqiptarë kanë marrë pjesë në fshehjen dhe trafikimin ndërkombëtar të drogës tip kokainë, raportojnë mediat shqiptare.

Në vitin 2009 autoritete gjyqësore të Milanos në Itali kanë lëshuar urdhrin e arrestit për veprën penale të “Trafikimit të lëndëve narkotike”.

51- vjeçari është arrestuar nga autoritete shqiptare në korrik të vitit 2012-të ne qytetin e Shkodrës.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...