Nëpër vendkalimet kufitare - sikur vjet

29 Janar 2013 - 15:33      

Drejtori i Doganave të Serbisë Tihomir Bogiçeviq (në foto) ka deklaruar sot se në vendkalimet kufitare me Kosovën edhe më tej është në fuqi regjimi i deritashëm, se asgjë nuk ka ndryshuar në raport me vitin e kaluar dhe se ende nuk është arritur marrëveshja e plotë ku do të shkojnë paratë nga pagesa e taksave.

Beograd, 29 janar – Drejtori i Doganave të Serbisë Tihomir Bogiçeviq (në foto) ka deklaruar sot se në vendkalimet kufitare me Kosovën edhe më tej është në fuqi regjimi i deritashëm, se asgjë nuk ka ndryshuar në raport me vitin e kaluar dhe se ende nuk është arritur marrëveshja e plotë ku do të shkojnë paratë nga pagesa e taksave.

"Aktualisht ende është në fuqi regjimi i deritashëm, asgjë nuk ka ndryshuar në raport me vitin e kaluar. Kjo është gjendja e tanishme”, ka thënë Bogiçeviq, njofton Tanjug.

Ai ka thënë se dogana kufitare ka një përfaqësues që është përfshirë në grupin punues të negociatave.

"Aktualisht asgjë nuk ka të re. Në rundin e shkuar të bisedave janë bërë përpjekje që të arrihet marrëveshje për pagesën e taksave, para së gjithash flas për vendkalimet në Jarinë e Bërnjak”, ka thënë Bogiçeviq duke shtuar se deri më tash ende nuk është arritur marrëveshja e plotë se ku do të shkojnë ato para. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...