Kosova shkaktare e rënies së përkrahjes serbe për në BE

29 Janar 2013 - 15:15      

Rënia e përkrahjes së qytetarëve serbë për anëtarësim të Serbisë në BE për shumicën e deputetëve serbë nuk është befasi e shkak për këtë disa nga ta e shohin në raportin e BE ndaj Kosovës, njoftojnë medie serbe.
Deputeti i SNS Milovan Drecun thotë se trendi i rënies së vazhdueshme nuk është i mirë dhe se ai duhet ndalur

Beograd, - Rënia e përkrahjes së qytetarëve serbë për anëtarësim të Serbisë në BE për shumicën e deputetëve serbë nuk është befasi e shkak për këtë disa nga ta e shohin në raportin e BE ndaj Kosovës, njoftojnë medie serbe.

Deputeti i SNS Milovan Drecun thotë se trendi i rënies së vazhdueshme nuk është i mirë dhe se ai duhet ndalur

"Vazhdimisht po vihen kushte të reja për marrjen e datë së fillimit të negociatave”, ka thëni ai duke e përmendur me këtë rast Kosovën.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...