Interi transferon Belhandan

23 Janar 2013 - 15:54      

Oferta e Interit prej 14 milionë eurove për Younes Belhanda është pranuar nga Montpellier, pas konfirmimit nga president i këtij klubi.
“Kemi një marrëveshje me Interin”, ka thënë Louis Nicollin.
“Fenerbahce ofroi tetë milionë euro, por Interi ofroi 14 milionë pra kjo është arsyeja pse ne e pranuam ofertën e tyre”.

Milano, 23 janar- Oferta e Interit prej 14 milionë eurove për Younes Belhanda është pranuar nga Montpellier, pas konfirmimit nga president i këtij klubi.

“Kemi një marrëveshje me Interin”, ka thënë Louis Nicollin.

“Fenerbahce ofroi tetë milionë euro, por Interi ofroi 14 milionë pra kjo është arsyeja pse ne e pranuam ofertën e tyre”.

Interi kishte dërguar ofertën për lojtarin në javën e kaluar kur edhe janë hapur negociatat.

“Interi bëri ofertë dhe unë isha i hapur që ta pranoja ofertën pasi negociatat me Fenerbahcen nuk ishin pozitive”.

Marokeni 22 vjeçar është ka qenë anëtar i Montepellier që nga viti 2003.

Interi tani ka hapësirë për Belhanda pas largimit të reprezentuesit holandez Wesley Sneijder në drejtim të Galatasarayt në fillim të kësaj jave.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...