Në Gjilan zbulohen mbi 73 mijë dollarë të falsifikuar ?

23 Janar 2013 - 15:21      

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, njësia në Gjilan, ka arrestuar një të dyshuar dhe ka konfiskuar 73 mijë e 500 dollarë, që dyshohen të jenë të falsifikuar, njofton përmes një komunikate për media.
Në komunikatë sqarohet, se “përmes rrugëve operative janë pranuar informata se në Gjilan dyshohet të jenë vënë në qarkullim shuma të kartëmonedhave që dyshohet të jenë të falsifikuara”.
Zbulimi i rastit, ka ardhur, pas marrjes së informacionit, se në një bankë në Gjilan ishin identifikuar 200 dollarë amerikanë të falsifikuar.

Gjilan, 23 janar - Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, njësia në Gjilan, ka arrestuar një të dyshuar dhe ka konfiskuar 73 mijë e 500 dollarë,  që dyshohen të jenë të falsifikuar, njofton përmes një komunikate për media.

Në komunikatë sqarohet, se “përmes rrugëve operative janë pranuar informata se në Gjilan dyshohet të jenë vënë në qarkullim shuma të kartëmonedhave që dyshohet të jenë të falsifikuara”.

Zbulimi i rastit, ka ardhur, pas marrjes së informacionit, se në një bankë në Gjilan ishin identifikuar 200 dollarë amerikanë të falsifikuar.

“Pas kontakteve me prokurorinë kompetente, policia ka kontrolluar shtëpinë dhe objektet përcjellëse të të dyshuarit N. B. (shqiptar i Kosovës).

Gjatë realizimit të kontrollit në objektin e të dyshuarit, janë gjetur dhe konfiskuar 73 mijë e 500 dollarë amerikanë, që dyshohet se janë të falsifikuar.

Bankënotat e dyshuara do të ekzaminohen në laboratorin e Agjencisë së Kosovës për Forenzikë”, thuhet në komunikatë.

Të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orësh.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...