Lapidari në xhami do ta bënte UÇPMB-në muxhahedine

23 Janar 2013 - 14:03      

Gjatë një interviste dhënë Radio Dukagjinit, eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu, duke iu referuar mundësisë që lapidari i UÇPMB-së të vendoset në oborrin e xhamisë në Preshevë, tha se “Nëse lapidari vendoset në oborrin e xhamisë, atëherë në mbarë botën do qarkullonte lajmi se ushtarët e UÇPMB-së kanë qenë muxhahidinë”.
Musliu shton se “të gjitha këto skenare janë të paramenduara nga ana e Serbisë me qëllim që të dëmtojë imazhin e kësaj ushtrie”.

Prishtinë, 23 janar - Gjatë një interviste dhënë Radio Dukagjinit, eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu, duke iu referuar mundësisë që lapidari i UÇPMB-së të vendoset në oborrin e xhamisë në Preshevë, tha se “Nëse lapidari vendoset në oborrin e xhamisë, atëherë në mbarë botën do qarkullonte lajmi se ushtarët e UÇPMB-së kanë qenë muxhahidinë”.

Musliu shton se “të gjitha këto skenare janë të paramenduara nga ana e Serbisë me qëllim që të dëmtojë imazhin e kësaj ushtrie”.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...