Ndarja e mandateve në Shqipëri sipas vitit 2009

23 Janar 2013 - 13:28      

Shpërndarja e mandateve në zgjedhjet parlamentare të 2012 nuk do të ndryshojë nga zgjedhjet e shkuara parlamentare. Komisioni i Ligjeve miratoi propozimin e relatorit Paloka me 11 vota pro dhe 10 kundër, bën të ditur ABCnews. Vendimi u mor pasi u dëgjuan kryetari e nënkryetari I Komisionit Qendror të zgjedhjeve dhe vëzhguesit vendorë, mbi zhvillimet që detyruan Kuvendin të ushtronte kompetencën e tij finale, pasi vendimmarrja për këtë çështje u bllokua nga pakica në KQZ.

Tiranë, 23 janar - Shpërndarja e mandateve në zgjedhjet parlamentare të 2012 nuk do të ndryshojë nga zgjedhjet e shkuara parlamentare. Komisioni i Ligjeve miratoi propozimin e relatorit Paloka me 11 vota pro dhe 10 kundër, bën të ditur ABCnews. Vendimi u mor pasi u dëgjuan kryetari e nënkryetari I Komisionit Qendror të zgjedhjeve dhe vëzhguesit vendorë, mbi zhvillimet që detyruan Kuvendin të ushtronte kompetencën e tij finale, pasi vendimmarrja për këtë çështje u bllokua nga pakica në KQZ.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...