Opozitari pakistanez vritet bashkë me babanë

23 Janar 2013 - 13:19      

Policia e Pakistanit thotë se një politikan opozitar dhe babai i tij janë vrarë nga persona të armatosur e të panjohur në qytetin Karaçi.
Raportohet se vetura e politikanit Mian Taimur, ku gjendej edhe babai i tij, është sulmuar nga personat e armatosur në motoçikletë, mbrëmë vonë, transmeton REL.

Islamabad, 23 janar - Policia e Pakistanit thotë se një politikan opozitar dhe babai i tij janë vrarë nga persona të armatosur e të panjohur në qytetin Karaçi.

Raportohet se vetura e politikanit Mian Taimur, ku gjendej edhe babai i tij, është sulmuar nga personat e armatosur në motoçikletë, mbrëmë vonë, transmeton REL.

Kjo është vrasja e dytë politike në Karaçi, brenda një jave.

Të enjten e kaluar është vrarë ligjvënësi provincial Manzar Imam dhe tri truproje të tij.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...