Michelle Obama shkëlqen në inaugurimin e burrit të saj

23 Janar 2013 - 10:12      

Wu për fitore! Për ballon e saj të dytë të inaugurimit, zonja e parë Michelle Obama ka zgjedhur disenjatorin e saj të preferuar, Jason Wu, i cili në inaugurimin e parë në vitin 2009, kishte dizajnuar për zonjën e parë fustanin e famshëm të bardhë. Këtë herë 49-vjeçarja kishte veshur një kreacion të ri të Wus, fustanin mahnitës me ngjyrë rubini, i cili dukej mrekullueshëm teksa kërcente me bashkëshortin e saj, presidentin Barack Obama.

Wu për fitore! Për ballon e saj të dytë të inaugurimit, zonja e parë Michelle Obama ka zgjedhur disenjatorin e saj të preferuar, Jason Wu, i cili në inaugurimin e parë në vitin 2009, kishte dizajnuar për zonjën e parë fustanin e famshëm të bardhë. Këtë herë 49-vjeçarja kishte veshur një kreacion të ri të Wus, fustanin mahnitës me ngjyrë rubini, i cili dukej mrekullueshëm teksa kërcente me bashkëshortin e saj, presidentin Barack Obama.

Zonja e parë që javën e kaluar debutoi balluket e saja, si aksesor të fustanit të saj mbante një byzylyk dhe një unazë me diamant që ishin të punuara me dorë nga Kimberly McDonald, kurse këpucët i kishte dizajnuar Jimmy Choo.

Michelle iu bashkua presidentit elegant për vallëzimin e tyre të parë: Këtë herë ata kërcyen nën tingujt e këngës klasike“Let`s Stay Together”, që këndohej nga Jennifer Hudson.

Gjatë ballos presidenti i tregoi publikut se po i pëlqen stili i ri i flokëve të Michelle.

“Së pari, unë e dua Michelle Obaman”, filloi ai. “ Dhe për të adresuar ngjarjen më të rëndësishme të këtij vikendi, mua më pëlqejnë balluket e saj... Ajo duket bukur. Ajo duket gjithmonë bukur”.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...