Rihapet rruga Rozhajë-Kullë, por jo për automjete të rënda

18 Janar 2013 - 15:20      

Rruga Rozhajë-Kullë, thuaja i vetmi pikëkalim kufitar në mes të Malit të Zi e Kosovës, është hapur sërish për qarkullimi të automjeteve të lehta (të udhëtarëve), por jo edhe për mjete të rënda të transportit, njoftojnë mediat e Malit të Zi.

Podgoricë, 18 janar – Rruga Rozhajë-Kullë, thuaja i vetmi pikëkalim kufitar në mes të Malit të Zi e Kosovës, është hapur sërish për qarkullimi të automjeteve të lehta (të udhëtarëve), por jo edhe për mjete të rënda të transportit, njoftojnë mediat e Malit të Zi.

Njoftohet po ashtu se në zonat veriore dhe të mesme vazhdon të bie borë. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...