Cameron shtyn fjalimin e shumëpritur mbi BE-në

18 Janar 2013 - 09:49      

Kryeministri britanik David Cameron ka shtyrë fjalimin e shumë-pritur mbi Evropën, të planifikuar për të premten në Holandë, për shkak të krizës në Algjeri.
Cameron i tha BBC-së, se Britania duhet të përgatitet “për mundësinë e e lajmeve tjera të këqija” nga Algjeria, pasi forcat algjeriane nisën një operacion për të shpëtuar pengjet e mbajtura nga militantët në një uzinë gazi në shkretëtirë.

Londër, 18 janar - Kryeministri britanik David Cameron ka shtyrë fjalimin e shumë-pritur mbi Evropën, të planifikuar për të premten në Holandë, për shkak të krizës në Algjeri.

Cameron i tha BBC-së, se Britania duhet të përgatitet “për mundësinë e e lajmeve tjera të këqija” nga Algjeria, pasi forcat algjeriane nisën një operacion për të shpëtuar pengjet e mbajtura nga militantët në një uzinë gazi në shkretëtirë.

Një numër i papërcaktuar i njerëzve, duke përfshirë edhe të huaj, raportohet se janë vrarë, pas operacionit të shpëtimit të nisur të enjten, ndërsa militantët vranë një anglez, kur uzurpuan uzinën në fjalë.

Në fjalimin e tij gjatë një vizite në Holandë, Cameron pritej të adresonte rolin e ardhshëm të Britanisë në Bashkimin Evropian.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...