Mafia ka depërtuar "në akull"

18 Janar 2013 - 09:46      

Ideja se boksi është sporti që hap dyert për të rinjtë me shprehi problematike dhe me të kaluar kriminale, është shumë e përhapur në botë. E përhapur është edhe ideja që patinazhi artistik është sport me të cilin merren vetëm njerëzit me shpirt artistik - adhurues të muzikës e vallëzimit. Kjo kryesisht është e saktë, por patinazhi artistik njëjtë si shumica e sporteve nuk është kursyer nga skandalet e mëdha.

Zagreb, 18 janar - Ideja se boksi është sporti që hap dyert për të rinjtë me shprehi problematike dhe me të kaluar kriminale, është shumë e përhapur në botë. E përhapur është edhe ideja që patinazhi artistik është sport me të cilin merren vetëm njerëzit me shpirt artistik - adhurues të muzikës e vallëzimit. Kjo kryesisht është e saktë, por patinazhi artistik njëjtë si shumica e sporteve nuk është kursyer nga skandalet e mëdha.

Skandalet më të mëdha të patinazhit artistik mund t’i lexoni sot në Koha Ditore.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...